LEMARKET představuje: MARSEILLE

by - září 11, 2017

Tento příspěvek je první ze série LEMARKET cestování. Nečekejte tipy z průvodce. Budu zde představovat to, co na dovolených sama objevuji nejraději - místní obchůdky, bistra nebo kavárny formou fotoreportů či videí. Určitě jsem neobjevila vše, budu tedy ráda i za vaše postřehy pro příště:)

Marseille je plné barevných domů s dřevěnými okenicemi, květiny v květináčích nejen v oknech, ale i přímo na ulicicích. Obchůdky jsou krásné samy o sobě. Krásné dřevěné rámy, pastelové barvy, ručně malované nápisy a pokud jsou po rekonstrukci, tak je zásah jen velmi citlivý. Jakoby měl každý Marseillan vybraný vkus a estetické cítění - kéž by tomu bylo tak i u nás. Na druhou stranu je tady proti Praze dost odpadků a špíny po ulicích. Na fotkách to ale moc vidět není:)


Město a okolí


  
  
OBCHODY

America Vintage

31, Rue Francis Davso / butik pro ženy

10, Rue Sainte / butik pro muže

Pondělí - Sobota od 10:00 - 19:00Značka American Vintage byla založena v roce 2005 Marseillanem Michaëlem Azoulay. Dnes už jeho obchody najdete ve většině státech Evropy. Zakládá si na přírodních materiálech, ležérnosti a jednoduchém střihu. Minimalistický vintage styl -  jestli to teda existuje:) Vypadá to trochu jako sekáč s oblečením z COS. Jeden z mála obchodů kde se mi líbí téměř vše. V Marseille najdete butiky dva - jeden jen pro ženy a druhý pro muže. Jen jejich eshop nechápu - nenašla jsem tam nikde tlačítkou KOUPIT, což je asi dost zásadní:) Každopádně odkaz za fotkami.
http://wd.americanvintage-store.com/en/
Le Panier Des Créateurs


roh náměstí Place Des Pistoles a Rue Du Petit Puits

denně 10:30 -  19:00

Designový obchod plný tvorby lokálních umělců. Najdete zde jak módu, tak i šperky ale i dekorace do bytu a kosmetiku.


     
https://www.facebook.com/pg/PanierDesCreateurs/about/?ref=page_internalDuo du Panier


12 Rue Du Panier


Jeden z krásných malých obchůdků ve čtvrti Panier - přímo uvnitř byla i šicí dílna dvou milých dam.
Jedna šije různé taštičky, pouzdra a kabelky s vlastními vintage potisky. Druhá různé domácí doplňky z indických ručně potisknutých látek.  L'Aterier d'agnes

14 Rude Des PistolesObchůdek s keramikou velmi sympatického dědy, kterého zná celé okolí. Přímo v obchodě má pec a dílnu. Najdete tady jak velmi barevné a tradiční kousky, tak i krásné jednoduché, čisté a minimalistické.
  Maison Mediterranée


30 Rue Du Panier
Středa až neděle, 10:00 - 19:00


Nádherný obchod s přírodní kosmetikou - opět dílna přímo součástí prodejny.   https://www.maisonmediterranee.com/


GALERIE ODDO

17 Rue Du Petit PuitsGalerie malíře Huberta Oddo nás nadchla. Obrazy jsou na suvenýr z cest celkem drahé, ale k nahlédnutí to určitě stojí. Cena za kus začíná na 1000 EUR.

     

You May Also Like

0 komentářů