LEMARKET představuje: 27JEWELRY Lenke Šváchové

by - července 11, 2018

Jak to vypadá u Lenky Šváchové v ateliéru a jaká byla její cesta ke zlatnictví?
Lenka Šváchová je původně vystudovaná pedagožka, vždycky však cítila, že její opravdovou vášní je tvorba a umění - a právě to v sobě snoubí šperkařství. A tak se i přes to, že již čtyři roky vyučovala na základní škole, rozhodla sama znovu studovat, a to učňovský obor zlatnictví a klenotnictví.
Až teprve v průběhu studia náhodně na narozeninové oslavě zjistila, že šperkařství má vlastně v krvi - tradice tohoto řemesla v její rodině totiž sahá až do roku 1650 a jako zlatá nit se táhne po osm generací.

Lenka tedy oživuje zašlou slávu zlatnického rodu Kerlitzkých a rovnou pod svou značkou: 27 JEWELRY. Jak sama říká - 27 je její šťastné číslo a mnohdy je až neskutečné, kde všude a jak často na něj naráží. V současné době tvoří z velké části šperky na zakázku spojené s příběhem - i proto vymyslela postup, jak do prstenů zanést otisk prstu. Z pouhé ozdoby se tak stává šperk s hlubším, osobním kontextem, což se těší velké oblibě především u zásnubních a snubních prstenů.

Lenčiným přáním je, aby se lidé nebáli autorské práce a celý proces, který zahrnuje promítnutí osobního příběhu do daného šperku, si hlavně užili.
Skleněné šperky 27 JEWELRY jsou dostupné na MAAME!You May Also Like

0 komentářů